Sekce Produkty má dvě hlavní použití:

  • hromadné filtrování produktů a informací o nich,
  • přehled detailu jednotlivých produktů.

Automaticky se zda zobrazují pouze aktivní produktyAktivní produkty jsou ty produkty, které se objevily v produktovém feedu alespoň jednou za posledních 24 hodin.

Pokud chcete zobrazit i neaktivní produkty, stačí přepnout filtr kliknutím na "Další".

PRO tip: Stejně jako u ostatních částí Disiva, i zde platí, že cokoliv přidáte do feedu, tak Disivo dokáže zobrazit. Pokud chcete přidat do sekce Produkty další údaje z feedu (ať do hromadných filtrů v "Další" nebo v položky v detailu produktu), stačí kontaktovat podporu.

K čemu mohu sekci Produkty využít?

Nejčastějším příkladem použití je reporting produktů a jejich výkonu managementu nebo porovnání cen konkurence.

Častým použitím je také porovnání nákupní ceny a ceny konkurence. Pokud naleznete situaci, kdy je cena konkurence nižší, než je vaše nákupní, tak to může sloužit jako dobrý podklad pro jednání s dodavatelem.

 


Hromadné filtrování produktů

  1. Kliknutím na “Další” si otevřete možnost přidat další sloupce do přehledu.
  2. Vyberte si z možností - můžete si přidat informace o zisku, marži nebo obrat za posledních X dní. Zároveň si můžete přidat cenu konkurence.
  3. Poté klikněte na samotný sloupec obratu pro seřazení dle nejvyššího obratu.
  4. V tu chvíli dostanete seznam produktů dle obratu a k nim přehledně ceny konkurence.

Data si můžete stáhnout v CSV souboru pro další práci s daty mimo Disivo.

 


Detail produktu

Kliknutím na název produktu se dostanete do jeho detailu. V něm vidíte údaje o ceně a vlastnostech produktu, data o prodejích, ceny konkurence a historii přecenění. Do historie přecenění se ukládá nový záznam vždy, když je produkt součástí exportu.

- OBRAZEK DETAILU PRODUKTU-

Manuální přecenění v detailu produktu

Kromě informativní povahy ma detail produktu možnost manuálního přecenění. Pokud přeceníte produkt manuálně, tak má toto přecenění nejvyšší prioritu ze všech. Vyšší než Marketingová akce nebo Skupiny a v nich Pravidla nebo Cenové strategie. Proto doporučujeme využívat manuální přecenění spíš minimálně a pouze dočasně.

Manuální cenu můžete nastavit v detailu produktu hned v první sekci "Informace o ceně". Klikněte na tužku u současné ceny a zadejte novou částku: