Z podstaty dynamického přeceňování platí, že nemůžete přesně vědět, jaká cena bude u všech produktů zítra nebo pozítří. Někdy ale potřebujete zajistit, aby se cena produktů zafixovala. Zejména to platí pro newslettery nebo další marketingové akce. Proto naleznete v Disivu sekci Marketingové akce.

Marketingová akce má větší prioritu než přeceňování ve Skupinách (ale nižší než manuální přecenění v sekci Produkty), proto budete mít jistotu, že po dobu trvání akce nedojde k přecenění žádným dynamickým pravidlem.

 

Jak vytvořit marketingovou akci

 1. Klikněte na Průvodce přidáním marketingové akce.
 2. Nejdříve akci pojmenujte.
 3. Nastavte její časové rozpětí.
 4. Zvolte typ dimenze (označení produktů). Nejčastěji se volí produkty dle ITEM_ID, případně EAN.
 5. Vyberte produkty. Máte na výběr tři možnosti přidání:
  • manuálně přidáváním řádků v tabulce níže (pro nižší počet produktů),
  • přidáním ze souboru (klasický excel/CSV),
  • hromadně podle parametrů, které máte ve feedu (např. výrobce).

 

1. Manuální přidání produktů do marketingové akce

Jakmile máte zvolenou dimenzi, můžete přidat první produkt do marketingové akce tlačítkem "+". Každý řádek je jeden produkt.

 

 

Povinné položky

 • Do prvního sloupce vyplňte označení produktu (např. jeho hodnotu ITEM_ID).
 • Do druhého sloupce pak cenu, za kterou bude produkt v marketingové akci prodáván.

Nepovinné položky

Kromě povinných položek můžete vyplnit ještě dvě další:

 • Do třetího sloupce můžete vyplnit akční doporučenou cenu. Pokud bude vyplněna, pošleme vám o tom informaci v exportu (ve sloupci LISTPRICE_VAT).
 • Do čtvrtého sloupce můžete vyplnit maximální počet kusů, které chcete v rámci akce vyprodat. Toto nastavení je vhodné pro případy, kdy naskladníte velmi výhodně omezený počet zboží. Pokud tento limit produkt dosáhne, z marketingové akce vypadne.

 

2. Hromadné přidání produktů ze souboru

V případě, že přidáváte hodně produktů, může být přidávání po jednom produktu časově náročné. Proto můžete nahrát CSV/XLSX soubory, které produkty nahrají hromadně.

Stačí vytvořit soubor, ve kterém bude co řádek, to jeden produkt. Sloupce jsou stejné jako u manuálního přidávání produktů:

 • První sloupec je hodnota dimenze (např. hodnota ITEM_ID produktu),
 • druhý sloupec marketingová akce,
 • nepovinně můžete vyplnit i třetí sloupec doporučenou akční cenou,
 • a čtvrtý sloupec maximálním počtem prodaných kusů.

Vyplněnou tabulku uložte jako CSV nebo XLS a nahrajte do marketingové akce (kliknutím na "Vybrat soubor" nebo prostým přetáhnutí souboru do okna nahrávání.

 

Příklad podoby tabulek pro hromadné přidání

 

3. Hromadné přidání podle parametrů ve feedu

Produkty si můžete přidat i na základě výrobce, kategorie a dalších tagů, které máte ve feedu. Stejně jako u Skupin, vyberete si dimenzi, podle které produkty vyfiltrovat a navolíte si jednu z možnosti "odpovídá/neodpovídá/obsahuje/neobsahuje".

Dimenzí můžete zvolit více najednou, opět platí pravidlo, že mezi dimenzemi je spojka "a", tedy akce bude platit pro produkty, které splňují všechny dimenze najednou.

 

 

Hromadná sleva

Ať už zvolíte jakoukoliv variantu přidání produktů, všechny nahrané položky se objeví dole v tabulce "Zahrnuté produkty".

Na ně poté můžete aplikovat hromadnou slevu v procentech: